1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Opolskie ulice

800 lat opola

W ramach obchodów 800-lecia Opola uczniowie klas czwartych przygotowali na zajęciach komputerowych prezentacje o opolskich ulicach. Zapraszamy!

Register to read more...

Po angielsku o Opolu

800 lat opola

Klasa 5c przygotowała wraz z wychowawcą, Panią Marzeną Maicher, przygotowała cykl prezentacji na języku angielskim, przedstawiających nasze miasto w roku 800-lecia. Zapraszamy!

Register to read more...

Konkurs plastyczny pt: „Najciekawsze miejsce w 800-letnim Opolu”

01Dnia 31.05.2017r. został rozstrzygnięty Szkolny Konkurs Plastyczny, w ramach którego uczestnicy musieli zilustrować najciekawsze ich zdaniem miejsce w 800-letnim Opolu. Powstało wiele ciekawych i pięknych prac, autorstwa dzieci uczęszczających do świetlicy szkolnej. Zwyciężczynią została Dominika Metelska z klasy II e. Drugie miejsce zajął Filip Madej z klasy I b. Zaś miejsce trzecie przypadło Marcelinie Jaszczyk z klasy III b. Wyróżniono prace : Patrycji Olchawy z klasy II d oraz Natalii Bednarowskiej i Mai Pacholik z klasy Ib. Serdecznie gratulujemy!

Register to read more...

Opole śpiewa już 800 lat

05Chór szkolny „Akolada” wziął udział w projekcie stowarzyszenia „Opolszczyzna Śpiewa” objętego patronatem prezydenta miasta pt. „Opole śpiewa już 800 lat”. Projekt obejmował warsztaty wokalne prowadzone przez Annę Płaczek i Andrzeja Skibę, w których wzięli udział członkowie chóru oraz koncert, który odbył się 13 czerwca 2017 roku w PSP nr 5 w Opolu. W czasie koncertu wykonywane były utwory dawne, ludowe i współczesne o Opolu lub związane z Opolem.  Uczniowie mieli możliwość poznać i wykonać wspólnie pieśni związane z naszym miastem.

Register to read more...

Plener plastyczny na 800-lecie Opola

Klasa 3d  wzięła udział w wyjątkowych plenerowych zajęciach plastycznych w ramach realizacji szkolnego projektu edukacyjnego „800-lat Opola”. Uczniowie doskonalili umiejętność odwzorowywania na papierze elementów architektonicznych, tym razem opolskiej katedry. Okazało się też, że nie tylko nasze dzieci uwieczniają świątynię. Dziennikarze TVP3 Opole - red. Sylwia Nieckarz i red. Andrzej Buchowski- nagrywali w tym samym miejscu i czasie materiał do filmu dokumentalnego zatytułowanego „Prace na wysokościach”. Powstał on m.in. w związku ze zbiórką funduszy na renowację opolskiej katedry.

Register to read more...

PLENER PLASTYCZNY – „Opole - kredką rysowane”

12W maju uczniowie koła plastycznego wzięli udział w cyklicznym plenerze organizowanym przez MDK w Opolu, skierowanym dla młodzieży szkół podstawowych i gimnazjalnych. Zadaniem uczestników pleneru było, w dowolnej technice plastycznej ( pastel, węgiel rysunkowy, ołówek itp.), przedstawić wybrany zabytek naszego miasta.
Powstały przepiękne obrazy, z których zostanie zorganizowana wystawa poplenerowa przy MDK.
Spośród wszystkich prac zostały wybrane najciekawsze pod względem warsztatowym i artystycznym, których autorzy zostaną nagrodzeni.
Miło nam poinformować, że z naszej szkoły, aż 7 uczniów zostało laureatami: Antonina Góral(4d), Małgorzata Łuczka(6a), Amelia Wawrzkiewicz(5b), Mikołaj Joks(6a), Sandra Wysocka(6a), Oliwia Waksmańska(6a) oraz Anna Wiktorowska (4c).
Wszystkim laureatom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Register to read more...

Szkolny Konkurs „Opole in English”

0110 maja uczniowie klas czwartych i piątych uczestniczyli w Szkolnym Konkursie „Opole in English” w ramach programu obchodów 800-lecia Opola. Celem konkursu było poszerzenie wiadomości o ciekawych obiektach i faktach historycznych oraz poznanie wybranych osób zasłużonych dla naszego miasta. Nauczyciele języka angielskiego przygotowali zestaw zagadnień, a zadaniem uczniów było samodzielne wyszukanie informacji oraz przyswojenie wyrazów i zwrotów z zakresu historii i kultury Opola.

Register to read more...

Piosenka ludowa „Opole, Opole” w wykonaniu uczniów PSP 15

W ramach obchodów 800-lecia Opola we wszystkich klasach IV-VI przeprowadzono lekcję muzyki, w czasie której uczniowie poznali piosenkę ludową „Opole, Opole”. Piosenka ta była podstawą do utworzenia hejnału opolskiego, który rozbrzmiewa z wieży ratusza opolskiego. Każda z klas nagrała wykonanie tej piosenki ,a najciekawsze i najbardziej precyzyjne nagranie  w wykonaniu kl IVd umieszczone  zostało na stronie szkoły.

Posłuchaj >>>

800 lat opola

Nasze sukcesy

Ważne Sprawy

O szkole

Z życia szkoły

logo Erasmus

Blog SKO

sko2

e_dziennik

baner vulcan 1

Partnerzy

bilingual future logo placowka partnerska PLYHE partner merytoryczny logo 2017

BIP

bip logo pomn1 grad